Regulamin

 

Regulamin sesji fotograficznych 2022

Rezerwacja terminu sesji u Anna Gąsiorowska Fotografia jest równoznaczna

z akceptacją całości poniższego regulaminu.

Dane firmy: 

Anna Gąsiorowska Fotografia

ul. Szkolna 18 S, 62-090 Rokietnica

NIP: 781-167-29-32

tel. 504289611

mail: annagasiorowskafoto@gmail.com

 

Każda osoba korzystająca z usług fotograficznych będzie w dalszej części regulaminu nazywana Klientem, Anna Gąsiorowska- Fotografem.

 

2.

Po wstępnej rezerwacji terminu sesji, Klient zobowiązany jest do wpłaty zadatku w

wysokości 50 zł na konto Fotografa, co jest jednoznaczne z potwierdzeniem terminu sesji

oraz akceptacją regulaminu.

Numer konta: 66 1050 1520 1000 0097 3408 1947  

Pozostała płatność następuje w dniu sesji- gotówką, kartą lub przelewem.

W przypadku braku wpłaty w przeciągu dwóch dni od rezerwacji wstępnej, zostaje ona

anulowana, a termin staje się znowu dostępny w kalendarzu dla innych klientów.

 

Po zarezerwowaniu terminu Klient musi powierzyć Fotografowi swoje dane- imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, w celach umożliwiających kontakt i dostęp do internetowej galerii zdjęć. Adres e-mail zostanie udostępniony administratorowi strony z galerią zdjęć w celu jej udostępnienia Klientowi. Pozostałe dane nie zostaną przekazane innym osobom.  Podanie swoich danych jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie w celach związanych z wykonywaną usługą.

 

Klient otrzymuje dostęp do galerii swoich surowych zdjęć do 7 dni roboczych od dnia sesji. W ciągu 7 dni dokonuje wyboru zdjęć, zgodnie z liczbą zdjęć w pakiecie. Za każde zdjęcie ponad pakiet naliczana jest dodatkowa opłata. Jej wysokość zależy od rodzaju sesji oraz liczby domówionych zdjęć i wyświetli się podczas wyboru zdjęć w galerii.  Fotograf przesyła gotowe zdjęcia w ciągu 30 dni roboczych od dnia dokonania płatności za dodatkowe ujęcia przez Klienta, a w sezonie wakacyjnym (czerwiec- sierpień) oraz świątecznym (październik- grudzień) czas ten może się wydłużyć do 60 dni. Każde z przesłanych ostatecznie zdjęć zostaje poddane edycji i lekkiemu retuszowi, zgodnie ze stylem pracy Fotografa. Klient otrzymuje gotowy produkt w wersji wydrukowanej (w formacie 15×21 lub 15×15) oraz w wersji elektronicznej  (link do galerii online). Pliki cyfrowe w formacie JPG przesyłane są w dwóch folderach- w większej rozdzielczości przeznaczone do wydruku oraz w mniejszym rozmiarze, przeznaczone do publikacji  na portalach społecznościowych i stronach www. W przypadku publikacji zdjęć, mile widziane jest oznaczenie w postach nazwy studia. 

Fotograf nie oddaje Klientowi surowych plików! Istnieje możliwość wykupienia wszystkich surowych zdjęć w cenie 500 zł za całą sesję. Zdjęcia przekazane zostaną w formie plików jpg, bez zgody na ich publikację w mediach społecznościowych (nie jest to gotowy produkt, jaki oferuję w swoich usługach).  

 

Klient, mając wcześniej możliwość zapoznania się z portfolio Fotografa akceptuje jego styl, wizję wykonywanych zdjęć oraz autorska obróbkę i nie będzie wnosił roszczeń z tego tytułu. 

 

6.

W zakres obróbki zdjęć nie wchodzą usługi graficzne polegające na doklejaniu elementów, usuwaniu plam i zagnieceń z ubrań, zmiany kształtu twarzy czy całej sylwetki.

 

Klient przyjmuje do wiadomości, że efekt końcowy może odbiegać jakością od zdjęć przedstawionych w portfolio, ze względu na inne warunki pogodowe oraz miejsce i czas wykonywania sesji. Na efekt końcowy sesji wpływa mają również zaangażowanie i współpraca osób fotografowanych- ich nastrój, chęci do pozowania, przygotowany ubiór (czysty, wyprasowany, dopasowany kolorystycznie, pasujący do rodzaju sesji), fryzura i makijaż.

 

Wybrane i opłacone przez klienta są archiwizowane na dysku przez okres 1 roku od dnia sesji. Po tym czasie zostaną nieodwracalnie usunięte. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu usunięcia zdjęć w przypadku chęci dokupienia dodatkowych ujęć w dalszym, określonym przez Klienta terminie, nie dłuższym jednak niż kolejne 3 miesiące.

 

9.

Po otrzymaniu linka z gotowymi zdjęciami Klient ma 60 dni na ich pobranie. Po tym czasie link może nie być aktywny, a ponowne przesłanie zdjęć zostanie obciążone dodatkową opłatą, zależną od ceny ustalonej przez administratora strony z galerią zdjęć. 

 

10.

Klient może odebrać gotowe wydruki osobiście, w terminie ustalonym z Fotografem lub listem poleconym, za dodatkową opłatą, w wysokości 20 zł.

 

11.

Rezygnacja z części pakietu (np. wydruku) lub wybranie mniejszej liczby ujęć z sesji niż było w wybranym pakiecie, nie obniża ceny sesji.

 

12.

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych autorem fotografii jest Anna Gąsiorowska, do której należą prawa autorskie do wykonanych zdjęć. Klient otrzymuje licencję do wykorzystywania zdjęć w celach niekomercyjnych, chyba że indywidualne ustalenia między Klientem a Fotografią stanowią inaczej. Każdorazowe wykorzystanie otrzymanych fotografii, np. wysłanie na konkurs, wymaga pisemnej zgody Fotografa.

 

13.

Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji w strukturę i treść fotografii łącznie z przetwarzaniem elektronicznym, kadrowaniem, zmianą kolorystyki, stosowaniem filtrów etc., a w szczególności usuwaniem znaku wodnego. Do publikacji w mediach społecznościowych Klient zobowiązuje się wykorzystywać zdjęcia z pliku w mniejszej rozdzielczości. 

 

14.

W czasie sesji obowiązuje zakaz fotografowania (również telefonem komórkowym) dla innych osób niż Fotograf.

 

15.

W czasie sesji Klient powinien zachować ostrożność, ze względu na przedmioty znajdujące się w studio- lampy (kable), tła fotograficzne, elementy dekoracji. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzieci ponosi rodzic/ opiekun. W przypadku sesji w plenerze Klient bierze odpowiedzialność za przygotowanie się na warunki panujące w umówionym miejscu (odpowiedni ubiór, obuwie, płyn przeciw komarom i kleszczom). W przypadku sesji wykonywania w miejscach publicznych (np. Palmiarnia, Ogród Zoologiczny) lub w pokojach hotelowych, opłatę za wstęp/ wynajem ponosi Klient.

 

16.

Klient może, ale nie musi wyrazić zgody na publikację zdjęć przez Fotografa. Wyrażenie zgody musi mieć formę pisemną. W przypadku wyrażenia zgody przez Klienta, Fotograf, w ramach promocji swojej działalności może umieścić zdjęcia:

oraz w papierowej wersji portfolio. 

 

Fotograf zobowiązuje się do niewykorzystywania zdjęć w zestawieniu z informacjami mogącymi stawiać fotografowane osoby w negatywnym świetle. Z pewnością wybiorę te fotografie, na których moi modele wyglądają najkorzystniej.

 

17.

Klient i Fotograf zobowiązują się do poinformowania drugiej strony w przypadku konieczności zmiany terminu sesji minimum 1 dzień przed planowanym terminem sesji. Obie strony mogą przełożyć termin sesję maksymalnie 3 razy. W przypadku niestawienia się Klienta na umówionej sesji, bez wcześniejszego uprzedzenia o sytuacji losowej, Fotograf ma prawo do zatrzymania zadatku, w ramach rekompensaty. Nie dotyczy to nagłych sytuacji losowych, których nie można było przewidzieć (np. wypadek w drodze na sesję). 

 

18.

Klient może złoży reklamację w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania zdjęć w wersji wydruków. W celu złożenia reklamacji Klient składa przy pomocy poczty elektronicznej na adres: annagasiorowskafoto@gmail.com

 

Reklamacja musi zawierać:

  • dane Klienta, umożliwiające jego identyfikację oraz nawiązanie kontaktu
  • opis usługi, której dotyczy reklamacja
  • powód zgłoszenia reklamacji
  • okoliczności uzasadniające reklamację

 

Reklamacje Fotograf rozpatrzy w przeciągu 14 dni roboczych, w oparciu o zapisy zawarte w regulaminie usług. Odpowiedź zostanie wysłana pocztą elektroniczna na wskazany przez Klienta adres.

 

Klient może w ciągu 14 dni odstąpić od umowy zawartej przez Internet (anulować rezerwację) bez podawania przyczyny. Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy sesja nie została jeszcze wykonana.

 

20.

W przypadku sytuacji spornych, zastosowanie mają przepisy prawa, w szczególności dotyczące Praw Autorskich.

 

REGULAMIN PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO

u Anna Gąsiorowska Fotografia

 

   Co możesz zrobić, żeby otrzymać rabat na moje usługi? To bardzo proste:

 

  • Zostań moim klientem- zamów sesję, wylicytuj ją na aukcji charytatywnej lub wykorzystaj otrzymany w prezencie voucher

 

  • Poleć moje usługi swoim znajomym, którzy jeszcze nie są moimi klientami

 

  • Za każde nowe i skuteczne polecenie otrzymasz u mnie rabat 10%. Warunek- klient z polecenia nie był do tej pory moim klientem. Czyli nie działa to w sytuacji, gdy dwóch moich klientów poleca mnie sobie nawzajem 😉

 

  • Rabaty sumują się. Tak, dobrze myślisz- wystarczy skutecznie polecić mnie 10 osobom, żeby otrzymać mini sesję gratis!

 

  • Możesz też wykorzystać każdy rabat osobno na dowolną sesję, w dowolnym momencie. 

 

  • Po wykorzystaniu rabatu zeruje się on i możesz zacząć zbierać rabaty od nowa.

 

    A co, jeżeli nie uda Ci się skutecznie polecić moich usług swoim znajomym? Nie martw się, dla Ciebie też mam rozwiązanie:

 

Wpadnij na sesję i zostań moim klientem. Od trzeciej sesji, przy każdej kolejnej otrzymasz ode mnie jedno dodatkowe ujęcie gratis 🙂

 

 

Rabaty nie sumują się z rabatami za polecenia. Można je wykorzystać wyłącznie osobno. 

 

 

       Zainteresowany? To serdecznie zapraszam do mojego studia na sesję.